Każdego dnia średnio szesnaścioro Polaków odbiera sobie życie. Depresja to choroba, która dotyka już ponad 1,5 mln Polaków. W ATI Labs zajmujemy się wykorzystaniem nowoczesnych technologii w obszarze zdrowia psychicznego i wierzymy, że możliwe jest opracowanie mobilnej aplikacji, wspierającej osoby zmagające się z objawami depresji. 

Realizujemy projekt SIMON: system do komputerowej terapii depresji. Powodzenie projektu spowoduje, że SIMON będzie profesjonalnym wsparciem psychologicznym, opartym o techniki psychoterapii poznawczo-behawioralnej, dostępnym dla każdego, w kilka kliknięć, na własnym telefonie.

Dla naszego zespołu SIMON to nie tylko projekt naukowy i biznesowy, ale także coś osobistego – wiemy, czym jest depresja i chcemy pomóc osobom, które nie mogą pozwolić sobie na drogie leczenie psychologiczne lub mają opory przed wizytą u psychoterapeuty, czekają na refundowane leczenie lub są w jego trakcie.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych tematem depresji – zarówno specjalistów, jak i osoby, które mają osobiste doświadczenie z tą chorobą. Jeśli masz pomysł, propozycję, pytanie – napisz do nas i razem stwórzmy skuteczny program do terapii.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: “Szybka Ścieżka“. Celem projektu jest opracowanie metody i aplikacji “SIMON” do komputerowej nienadzorowanej terapii depresji. Efektem będzie wdrożenie aplikacji SIMON. Wartość Projektu: 11 054 379.55 zł., wkład z Funduszy Europejskich: 8 039 672.01 zł.

Terapia komputerowa

notes

Terapia komputerowa polega na zastosowaniu aplikacji lub programu komputerowego jako dodatku lub alternatywy dla tradycyjnych spotkań z psychologiem, a także jako wsparcia psychologicznego w leczeniu farmakologicznym.

W jaki sposób terapia komputerowa może pomóc osobom cierpiącym z powodu depresji? Należy zdać sobie sprawę, że proces zdrowienia to w dużej mierze proces nauki i zmiany samego pacjenta.

Nurt poznawczo-behawioralny, będący jednym z najskuteczniejszych podejść terapeutycznych, uczy pacjenta związku pomiędzy myślami, uczuciami i zachowaniem. Sam proces takiej terapii przypomina kurs – pacjent uczy się teorii i wykonuje “zadania domowe”, na przykład prowadząc samoobserwację lub próbując zmienić swoje myśli i zachowanie. Ten właśnie aspekt może zostać skutecznie zawarty w aplikacji, która będzie stanowić źródło wiedzy i pomoże wykonywać te “zadania domowe”. Obecnie na rynku jest kilka takich aplikacji (np. MoodGym), jednak sposób prezentacji treści w formie interaktywnej książki jest dla wielu potencjalnych użytkowników za mało angażujący, zbyt obszerny i ujęty w niezrozumiały sposób.

SIMON ma odpowiadać na potrzeby użytkowników ciekawą, przystępną formą, wspomagającą zaangażowanie w proces.

Zapytania ofertowe

Kontakt

Zawsze możesz się z nami skontaktować, ale nie udzielamy profesjonalnej pomocy psychologicznej i nie prowadzimy terapii. Jeśli czujesz się źle, masz myśli samobójcze, jak najszybciej skontaktuj się z Kryzysowym Telefonem Zaufania dla Dorosłych: 116 123 (14.00-22.00) lub z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 (13.00-02.00). Całodobową bezpłatną linię wsparcia pod numerem 800-70-22-22 prowadzi Fundacja ITAKA. 

ATI Labs sp. z o.o.
Siedziba: ul. Głogowska 31/33, 60-702 Poznań
Biuro: ul. Zwierzyniecka 18 lok. 2 (III piętro), 60-814 Poznań
Rekrutacja pracowników: praca@atilabs.pl
Rekrutacja osób do badań: badania@atilabs.pl
Pozostałe sprawy: ati@atilabs.pl
Tel. (godz. 9-15): 536 587 587

Zarząd: Marceli Kubik
Prokurenci (pełnomocnicy): Natalia Wróblewicz, Wojciech Duchant
KRS: 0000623743 REGON: 364730280 NIP: 7792443589
Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Kapitał zakładowy: 5000 PLN

telefon2