WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Nowy wymiar wsparcia

psychologicznego online

Nowy wymiar wsparcia

psychologicznego online

Aplikacja mobilna SIMON

Aplikacja SIMON oferuje wsparcie psychologiczne oparte o techniki psychoterapii poznawczo-behawioralnej, dostępne dla każdego, za pomocą kilku kliknięć, na własnym telefonie czy tablecie.

Dla kogo powstała?

W 2020 r. depresja była drugą najczęściej występującą chorobą na świecie – podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). 

Niestety, dostęp do odpowiedniego leczenia depresji w Polsce jest znacznie ograniczony, a jego koszty wysokie. Aplikacja SIMON powstała jako odpowiedź na potrzeby osób, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą skorzystać z innych form pomocy w radzeniu sobie z objawami depresji.

Jednak SIMON pomoże nie tylko osobom zmagającym się z objawami depresji. 

Jeśli:

 • chcesz lepiej zrozumieć siebie
 • chcesz poznać skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i nieprzydatnymi myślami,
 • zbudować korzystne nawyki i
 • zmodyfikować swój sposób myślenia,

to aplikacja SIMON jest dla Ciebie.

Jak działa?

Odzyskiwanie dobrego samopoczucia polega przede wszystkim na uczeniu się nowych zachowań i sposobów myślenia. Nurt poznawczo-behawioralny, będący podejściem terapeutycznym o udowodnionej naukowo skuteczności, uczy nas związku pomiędzy myślami, uczuciami i zachowaniem,  jak działa ludzki umysł oraz proponuje ćwiczenia, które pomagają zmienić swoje myśli i zachowanie, co w efekcie przyczynia się do poprawy samopoczucia. Właśnie ten aspekt uczenia się może być skutecznie realizowany przy pomocy aplikacji, która będzie stanowić źródło wiedzy i pomoże ćwiczyć nowe umiejętności.

Podczas korzystania z aplikacji dowiesz się:

 • czym właściwie jest depresja,
 • jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami,
 • jakie aspekty codziennego życia są kluczowe w dbaniu o dobre samopoczucie,
 • dlaczego pewne myśli nam szkodzą, jak je rozpoznawać, sprawdzać i podważać ,
 • w jaki sposób zmieniać sztywne przekonania dotyczące siebie, innych ludzi i świata, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i mogą pogarszać samopoczucie,

a narzędzia zawarte w aplikacji pomogą Ci:

 • zadbać o więcej przyjemności w życiu,
 • radzić sobie lepiej z
  • stresem i przykrymi emocjami,
  • lękiem i zamartwianiem,
  • trudnymi myślami,
 • podejmować dezycje,
 • rozwiązywać problemy,
 • zapobiegać nawrotom złego samopoczucia.

Co w niej znajdziesz?

24 sesje

czyli zgrabne porcje wiedzy psychologicznej w formie animacji, w których postać naszej terapeutki prowadzi Cię przez cały program

dziennik nastroju

czyli narzędzie, dzięki któremu możesz monitorować swój nastrój, gdzie możesz pisać, co u Ciebie słychać i obserwować, jak zmienia się Twoje samopoczucie w czasie korzystania z aplikacji

praktyczne narzędzia

czyli interaktywne ćwiczenia, dzięki którym wykorzystasz w praktyce zdobytą wiedzę

filmy i artykuły

czyli małe nagrody, które czekają na Ciebie po każdej sesji

Co sprawia, że aplikacja SIMON jest wyjątkowa?

Jedyna polska aplikacja stworzona specjalnie z myślą o osobach zmagających się z obniżonym nastrojem i objawami depresji

Program zawarty w aplikacji bazuje na przebadanych protokołach poznawczo-behawioralnych przeznaczonych specjalnie do leczenia depresji. Oznacza to, że zawarte w aplikacji narzędzia zostały starannie wyselekcjonowane i zaprezentowane w określonej kolejności tak, żeby były jak najbardziej pomocne właśnie dla osób z takimi trudnościami.

Udowodniona skuteczność

Aplikację oparto na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej, najpopularniejszej i najlepiej przebadanej metodzie psychoterapii depresji, której skuteczność udowodniona została wielokrotnie w licznych badaniach naukowych.

Co więcej, zaprojektowany przez autorów program, stanowiący podstawę aplikacji SIMON, został również przebadany w przeprowadzonym przez nas eksperymencie medycznym. 

Wyniki eksperymentu potwierdziły skuteczność naszej metody: uczestnicy badania, którzy zrealizowali program w całości, zaobserwowali zmniejszenie objawów depresji o ponad 50% w porównaniu do stanu przed badaniem.

Wyrób medyczny

Jako jedna z nielicznych aplikacji na polskim rynku SIMON ma status wyrobu medycznego.

Oznacza to, że spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa i została poddana rygorystycznej ocenie pod kątem jej skuteczności i jakości.

Opracowana przez ekspertów

Aplikacja została stworzona przez praktykujących psychologów i psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych, wspieranych przez psychiatrów specjalizujących się w pomocy osobom z depresją.

Nasz zespół

Anna Kowalska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię

Anna Kowalska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię

Anna Kowalska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię

Aktualności

Zieleń uzdrawia

Najnowszy raport o wpływie lasów, drzew i terenów zielonych na nasze zdrowie, przygotowany przez międzynarodowy multidyscyplinarny zespół naukowców nie pozostawia wątpliwości: zieleń jest naszym sprzymierzeńcem. I to niezwykle cennym i wszechstronnym – mamy niezbite dowody, że przebywanie wśród zieleni pomaga między innymi neuroatypowym dzieciom, diabetykom, pacjentom onkologicznym, chorującym na depresję, zmagającym się ze stresem i demencją.

Dlaczego dzielimy się fałszywi informacjami?

Z opublikowanego w Journal of Experimental Psychology: General badania nad rozpowszechnianiem fałszywych informacji (fake news) przez użytkowników Tweetera w Stanach Zjednoczonych wynika, że główną motywacją osób dzielących się takimi informacjami rzadko kiedy jest chęć szkodzenia innym. Konformizm i presją społeczna okazały się tu najważniejszymi czynnikami motywacyjnymi – zarówno konserwatywni, jak i liberalni Amerykanie odczuwają presję, żeby powielać niesprawdzone wiadomości krążące w ich sieciowych społecznościach, ponieważ obawiają się wykluczenia.

Ćwiczenia fizyczne na demencję

Już sześć minut intensywnych ćwiczeń fizycznych dziennie pomaga dłużej zachować zdrowy mózg i odsunąć w czasie pojawienie się chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona – wynika z badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Otago w Nowej Zelandii.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: “Szybka Ścieżka“. Celem projektu jest opracowanie metody i aplikacji “SIMON” do komputerowej nienadzorowanej terapii depresji. Efektem będzie wdrożenie aplikacji SIMON. Wartość Projektu: 11 054 379.55 zł., wkład z Funduszy Europejskich: 8 039 672.01 zł.