WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Nowy wymiar wsparcia
psychologicznego online
Nowy wymiar wsparcia
psychologicznego online
Aplikacja mobilna SIMON
Aplikacja SIMON oferuje wsparcie psychologiczne oparte o techniki psychoterapii poznawczo-behawioralnej, dostępne dla każdego, za pomocą kilku kliknięć, na własnym telefonie czy tablecie.
Dla kogo powstała?
W 2020 r. depresja była drugą najczęściej występującą chorobą na świecie – podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Niestety, dostęp do odpowiedniego leczenia depresji w Polsce jest znacznie ograniczony, a jego koszty wysokie. Aplikacja SIMON powstała jako odpowiedź na potrzeby osób, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą skorzystać z innych form pomocy w radzeniu sobie z objawami depresji.
Jednak SIMON pomoże nie tylko osobom zmagającym się z objawami depresji.
Jeśli:
- chcesz lepiej zrozumieć siebie
- chcesz poznać skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i nieprzydatnymi myślami,
- zbudować korzystne nawyki i
- zmodyfikować swój sposób myślenia,
to aplikacja SIMON jest dla Ciebie.
Jak działa?
Odzyskiwanie dobrego samopoczucia polega przede wszystkim na uczeniu się nowych zachowań i sposobów myślenia. Nurt poznawczo-behawioralny, będący podejściem terapeutycznym o udowodnionej naukowo skuteczności, uczy nas związku pomiędzy myślami, uczuciami i zachowaniem, jak działa ludzki umysł oraz proponuje ćwiczenia, które pomagają zmienić swoje myśli i zachowanie, co w efekcie przyczynia się do poprawy samopoczucia. Właśnie ten aspekt uczenia się może być skutecznie realizowany przy pomocy aplikacji, która będzie stanowić źródło wiedzy i pomoże ćwiczyć nowe umiejętności.
Podczas korzystania z aplikacji dowiesz się:
- czym właściwie jest depresja,
- jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami,
- jakie aspekty codziennego życia są kluczowe w dbaniu o dobre samopoczucie,
- dlaczego pewne myśli nam szkodzą, jak je rozpoznawać, sprawdzać i podważać ,
- w jaki sposób zmieniać sztywne przekonania dotyczące siebie, innych ludzi i świata, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i mogą pogarszać samopoczucie,
a narzędzia zawarte w aplikacji pomogą Ci:
- zadbać o więcej przyjemności w życiu,
- radzić sobie lepiej z
- stresem i przykrymi emocjami,
- lękiem i zamartwianiem,
- trudnymi myślami,
- podejmować dezycje,
- rozwiązywać problemy,
- zapobiegać nawrotom złego samopoczucia.
Co w niej znajdziesz?
24 sesje
czyli zgrabne porcje wiedzy psychologicznej w formie animacji, w których postać naszej terapeutki prowadzi Cię przez cały program
dziennik nastroju
czyli narzędzie, dzięki któremu możesz monitorować swój nastrój, gdzie możesz pisać, co u Ciebie słychać i obserwować, jak zmienia się Twoje samopoczucie w czasie korzystania z aplikacji
praktyczne narzędzia
czyli interaktywne ćwiczenia, dzięki którym wykorzystasz w praktyce zdobytą wiedzę
filmy i artykuły
czyli małe nagrody, które czekają na Ciebie po każdej sesji
Co sprawia, że aplikacja SIMON jest wyjątkowa?
Jedyna polska aplikacja stworzona specjalnie z myślą o osobach zmagających się z obniżonym nastrojem i objawami depresji
Program zawarty w aplikacji bazuje na przebadanych protokołach poznawczo-behawioralnych przeznaczonych specjalnie do leczenia depresji. Oznacza to, że zawarte w aplikacji narzędzia zostały starannie wyselekcjonowane i zaprezentowane w określonej kolejności tak, żeby były jak najbardziej pomocne właśnie dla osób z takimi trudnościami.
Udowodniona skuteczność
Aplikację oparto na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej, najpopularniejszej i najlepiej przebadanej metodzie psychoterapii depresji, której skuteczność udowodniona została wielokrotnie w licznych badaniach naukowych.
Co więcej, zaprojektowany przez autorów program, stanowiący podstawę aplikacji SIMON, został również przebadany w przeprowadzonym przez nas eksperymencie medycznym.
Wyniki eksperymentu potwierdziły skuteczność naszej metody: uczestnicy badania, którzy zrealizowali program w całości, zaobserwowali zmniejszenie objawów depresji o ponad 50% w porównaniu do stanu przed badaniem.
Wyrób medyczny
Jako jedna z nielicznych aplikacji na polskim rynku SIMON ma status wyrobu medycznego.
Oznacza to, że spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa i została poddana rygorystycznej ocenie pod kątem jej skuteczności i jakości.
Opracowana przez ekspertów
Aplikacja została stworzona przez praktykujących psychologów i psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych, wspieranych przez psychiatrów specjalizujących się w pomocy osobom z depresją.
Nasz zespół
Anna Kowalska
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię
Anna Kowalska
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię
Anna Kowalska
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (Certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 807). Ukończyła z wyróżnieniem Psychologię
Aktualności
Zieleń uzdrawia
Najnowszy raport o wpływie lasów, drzew i terenów zielonych na nasze zdrowie, przygotowany przez międzynarodowy multidyscyplinarny zespół naukowców nie pozostawia wątpliwości: zieleń jest naszym sprzymierzeńcem. I to niezwykle cennym i wszechstronnym – mamy niezbite dowody, że przebywanie wśród zieleni pomaga między innymi neuroatypowym dzieciom, diabetykom, pacjentom onkologicznym, chorującym na depresję, zmagającym się ze stresem i demencją.
Dlaczego dzielimy się fałszywi informacjami?
Z opublikowanego w Journal of Experimental Psychology: General badania nad rozpowszechnianiem fałszywych informacji (fake news) przez użytkowników Tweetera w Stanach Zjednoczonych wynika, że główną motywacją osób dzielących się takimi informacjami rzadko kiedy jest chęć szkodzenia innym. Konformizm i presją społeczna okazały się tu najważniejszymi czynnikami motywacyjnymi – zarówno konserwatywni, jak i liberalni Amerykanie odczuwają presję, żeby powielać niesprawdzone wiadomości krążące w ich sieciowych społecznościach, ponieważ obawiają się wykluczenia.
Ćwiczenia fizyczne na demencję
Już sześć minut intensywnych ćwiczeń fizycznych dziennie pomaga dłużej zachować zdrowy mózg i odsunąć w czasie pojawienie się chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona – wynika z badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Otago w Nowej Zelandii.